Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

HCBBSS se zúčastnil speciální vánoční výzvy

08.01.2021 | Jan Vaněk

Každý má možnost volby. Můžu sedět doma, nebo sportovat. Takové bylo motto speciální vánoční výzvy, kterou si pro kluby připravil regionální trenér Českého hokeje Oldřich Kališ. A ujala se parádně!

Celý nápad navázal na meziklubové výzvy, s nimiž regionální trenéři přišli už na podzim. V době, kdy se nehrají žádné soutěže, podnítili kluby k soubojům na dálku, a hlavně tím přiměli děti k pohybu.

Podobné poselství, ale tentokrát zcela bez jakýchkoli vítězů a poražených, nesla i vánoční výzva Oldřicha Kališe. Oslovil všech 25 klubů, které spadají do jeho regionu na jižní Moravě a v blízkém okolí, aby všemožnými pohybovými aktivitami obkroužily celou republiku.

Tedy jen pomyslně – zkrátka aby děti od čtvrtých do sedmých tříd a jejich trenéři urazili nejméně vzdálenost 2327 kilometrů, která odpovídá délce hranic Česka.

„Mohli chodit, běhat, lyžovat, jezdit na kole... Na konci výzvy měly děti poslat svoje kilometry trenérům, ti je následně přeposlali mně, a já jsem to všechno sečetl,“ líčí Kališ.

Výsledek ale drtivě převýšil jeho očekávání. Dostal se totiž na součet 32 653 kilometrů! „Úplně mi to vyrazilo dech, vůbec jsem s tím nepočítal. Zapojili se všichni, někdo víc, někdo méně. Jsem na ně strašně hrdý a strašně jim za to děkuju,“ vzkazuje Oldřich Kališ.

Hokejisté jen s drobnou pomocí trenérů málem obkroužili celou zeměkouli... „Je vidět, že když se děti a kluby propojí, tak můžou jako celek dosáhnout velkých věcí. To byla ta největší podstata – propojit lidi a udržet děti a rodiny v pohybu.“

Rodiče si za podporu svých ratolestí rozhodně zasloužili pochvalu. „Jsem moc rád, že se s dětmi hýbali,“ pokyvuje Oldřich Kališ.

Otevření zimních stadionů je zatím bohužel ve hvězdách, proto je teď potřeba vymýšlet pro děti jiné aktivity. A když se k tomu přidá originální myšlenka, všechno jde lépe.

„To, co teď děti, trenéři i rodiče ukázali, je správný způsob, jak bojovat s aktuální situací – zůstat v pohybu a nesedět na zadku,“ ví Kališ a současně věří trenérům, že pro své svěřence nachystají další nápady.

Všichni, kdo se pohybují kolem hokeje, ale mají pochopitelně jiné hlavní přání: „Abychom se v dohledné době opět dostali na led. Doufám v to,“ uzavírá Oldřich Kališ.

Kluby zapojené do vánoční výzvy:

HC Blansko, HC Brumov-Bylnice, HC Lvi Břeclav, SHKM Hodonín, HC Kometa Brno, HK Kroměříž, HC Orli Lanškroun, HC Slovan Moravská Třebová, TJ Náměšť nad Oslavou, HC Olomouc, SK Prostějov 1913, HC ZUBR Přerov, Technika Brno, HC Uherské Hradiště, HC Spartak Uherský Brod, Hokej Uherský Ostroh, HC Uničov, HC Spartak Velká Bítěš, MBK Vyškov, VHK ROBE Vsetín, HCM Warriors Brno, HK Mladí Draci Šumperk, HC Zastávka, PSG Berani Zlín, HC Orli Znojmo.

Vyhodnocení výzvy:

Hráči 4. a 5. tříd: 14 801,5 km

Hráči 6. a 7. tříd: 15 304 km

Trenéři: 2 518 km

Celkem: 32 653,5 km

Zdroj: hokej.cz

 
Aktuální články
SPORTOVNÍ ODPOLEDNE

V pátek 6.8.2021 od 14:30 hodin pořádá náš klub sportovní a náborové odpoledne pro děti. Jste všichni srdečně zváni, těšíme se na...

 
Trénují u nás i zahraniční hráči

Pod vedením našich trenérů se na našem zimním stadionu individuálně připravují na svou sezónu i zahraniční hráči.

 
Ocenění tréninkové docházky

Naše přípravka pilně trénuje a tak se trenéři a klub rozhodl za jejich píli a houževnatost ocenit ty nejlepší v tréninkové docházce....

 
Naši trenéři se vzdělávají
 
Náš mezinárodní rozhodčí na mistrovství světa
 
Odpoledne v sobotu patřilo mladším a starším žákům
 
Sobotní dopoledne patřilo našim nejmenším
 
Přípravná utkání mladších a starších žáků o víkendu
 
Zadar 2021 - ohlédnutí
 
Nejmladší týmy vyzkoušely soupeře
 
Utkání
 
HC Brumov-Bylnice - kontakt: hcbbss@atlas.cz RSS